TS: Lucia Tallová v Galéria Miloša Alexandra Bazovského

Lucia Tallová: Hory Medzi Nami / Galéria Miloša Alexandra Bazovského / Trenčín / 7. 10. - 27. 11. 2021

Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne Vás pozýva na výstavu

LUCIA TALLOVÁ

HORY MEDZI NAMI

Autorský výstavný projekt s názvom “Hory medzi nami”, pozostáva z monumentálnej priestorovej inštalácie, vytvorenej špeciálne pre priestor Galérie Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne, z veľkoformátových malieb, objektov a koláží.

Projekt je pokračovaním výstavy a rovnomennej série diel “Mountains Between Us”, prezentovanej na jar tohto roku v parížskej galérii Galerie Paris Beijing (20.03. - 19.06.2021).

Nové diela zo série “Hory medzi nami” sú inšpirované medziľudskými vzťahmi, ich prepojením s minulosťou a prostredím, v ktorom sa odohrávajú.

Hlavnou charakteristikou tvorby autorky je uchovávanie a vytrácanie spomienok a ich premena či manipulácia v kontexte času. Vytváranie Objet trouvé objektov, koláží a asambláží, opakovanie prvkov, preskupovanie predmetov v priestore, odkazuje k archívu a k neustálemu hľadaniu a zbieraniu starých fotografií, kníh, rôznych bizarných objektov a nábytkov. Tie sa stávajú pracovným materiálom, z ktorých vznikajú nové príbehy, kombinujúce realitu a fikciu.

Stretnutie a rozhovory s autorkou Luciou Tallovou na výstave budú prebiehať

vo štvrtok 7.10.2021 v čase od 14.00 do 19.00 vo forme otváracieho dňa.

Vzhľadom na pandemickú situáciu nebude možné počas otvorenia výstavy realizovať vernisáž v tradičnej podobe.

Výstava potrvá do 27.11.2021.