TS: Lucia Horňáková Černayová a Andrea Kaňkovská v Galérii Medium

Lucia Horňáková Černayová – Andrea Kaňkovská / Pohyblivé veci/ Material Flow / Galéria MEDIUM/ Bratislava / 6. 9.  — 16. 9. 2022

Pohyblivé veci / Material Flow

Galéria MEDIUM, Hviezdoslavovo nám. 18, Bratislava

Vernisáž: 6. 9. 2022 o 18:00

Trvanie výstavy: 7. 9. – 16. 9. 2022

Workshop pre študentov a študentky VŠVU: 5. – 6. 9. 2022 

Srdečně pozývame na vernisáž výstavy Pohyblivé veci / Material Flow!

Material flow je participatívne výtvarné dielo realizované ako otvorené. V úvode výstavy sa zrealizuje dvojdňový workshop mäkkých materiálov pod vedením Lucia Horňákovej Černayovej a Andrey Kaňkovskej pre študentov a študentky VŠVU v Galérii MEDIUM v Bratislave. Výstupom bude participatívna procesuálna site-specific inštalácia prebiehajúca v galerijných priestoroch od 6. 9. 2022 do 16. 9. 2022. Výstup workshopu – dielo bude otvorené návštevníkom/čkám a okoloidúcim (participantom/kám), a dá im možnosť s inštaláciou pracovať, premieňať ju, dokumentovať a zdieľať. Výzva na premenu diela bude prítomná v priestore vo forme audio záznamu, ako súčasť diela. 

Prvé dva dni, t.j. 5. – 6. 9. 2022, budú venované kolaboratívnemu workshopu pre študentov a študentky VŠVU zameraného na prácu s mäkkými sochárskymi materiálmi. Pôjde o experimentovanie a recyklovanie zbierky mäkkých materiálov autoriek výstavy. Workshop je zameraný na skúmanie materiálov, ich vlastností, možného použitia, vzájomného vzťahu a ich vzťahu k priestoru Galérie MEDIUM. 

Použité budú materiály: textilná metráž zo závodu v areáli bývalej textilnej fabriky Merina v Trenčíne, pozostatky výroby bavlnenej metráže, staré oblečenie a metráž, netkané textílie, peny – figuratívnych aj abstraktných foriem, plsť, laná a povrazy, hadičky. 

Tieto materiály budú mať možnosť participanti/ky transformovať strihaním, uzlením,  šitím ručným či strojovým a iným spájaním. Následne aplikované v priestore galérie vo vzťahu s jeho špecifikami. Priestorové rozloženie vytvoreného objektu/objektov vytvoríme ako súčasť workshopu rôznymi kotveniami lankami, háčikmi o steny a strop, prípadne využitím ventilátora nafukovaním vzniknutých objektov.

Prihlásiť sa na workshop môžete na lucia.cernayova@gmail.com, alebo cez správu na Instagrame @materialflowproject. Počet účastníkov/čok max. 10, vstup zdarma, termín prihlasovania do 2.9.2022.

Milí návštevníci a návštevníčky / participanti a participantky!  Vyzývame Vás k zapojeniu sa, dokumentovaniu premeny výstavného priestoru a celého projektu, zdieľaniu procesu na Instagrame pod špeciálnym heštegom #materialflowproject. Tešíme sa na spoluprácu!

*V priebehu výstavy bude priestor kontrolovaný a prípadne korigovaný v prípade vyložene deštruktívnych vstupov návštevníkov, aby dobre slúžil po celú dobu výstavy.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

Tento projekt finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj.

Ďakujeme za podporu Galérii MEDIUM, oz HALA a firmám BPP spol s.r.o. a Audov s.r.o.

Mediálnym partnerom Galérie MEDIUM je portál Artalk.cz.