TS: Otis Laubert v Galérii Výklad

Otis Laubert: Kníhkupectvo Laubert / Kurátorka: Annamária Juhásová / Galéria Výklad / Trnava / 28. 4. 2021 - 5. 6. 2021

Autor: OTIS LAUBERT

Názov výstavy: KNÍHKUPECTVO LAUBERT

Miesto konania: Galéria Výklad, Hlavná 10, Trnava

Kurátorka: Annamária Juhásová

Trvanie výstavy: 28. 4. 2021 do 5. 6. 2021

Na Hlavnej ulici v Trnave otvárame Kníhkupectvo Laubert, v ktorom slovenský výtvarník Otis Laubert (*1946, Valaská) predstaví knižné bestsellery zo svojej dielne.

Otis Laubert pristupuje ku knihe s rovnakou úctou, ako k ostatným vzácnym kultúrnym fenoménom – píli, reže, vŕta, oblieva, zväzuje, zošíva a, ako inak, vylepšuje vkladaním cudzích predmetov. To, čo znie ako hrubá deštrukcia, je však nevyhnutným postupom k vytvoreniu objektov plných jemného humoru a laubertovskej poetiky každodennosti.

Milovníci klasickej literatúry ocenia Dlhý román, fajnšmekri knižnú edíciu Toto čítať bola lahôdka. Teoretikov umenia určite zaujme Prvá monografia Mondriana na Slovensku. Pre nerozhodných ponúkame Farebnú aj Obyčajnú väzbu, pre estétov dokonca Se zlatou ořízkou. Z povinnej literatúry Dejiny českého divadla či Ilustrovaný Shakespeare. Niektoré tituly sú Prešpikované ilustráciami, v iných, ako sa niekedy stáva, Ilustrácia prevýšila obsah. Pre praktickejších máme v ponuke Cestovnú a Vkladnú knižku, pre nepraktických príručku Všetok svoj voľný čas venujem knihe. Čo kniha, to skvost, v Kníhkupectve Laubert si určite vyberiete. Ale ako hovorí Otis: „Tieto knihy nepožičiavam.“

Annamária Juhásová