TS: Samuel Chovanec v Galérii Jozefa Kollára

Samuel Chovanec: Leňochod má celkom vážny dôvod sa vykakať / Start up, Galéria Jozefa Kollára, Banská Štiavnica / 13. 8. - 6. 11. 2022

Samuel Chovanec: Leňochod má celkom vážny dôvod sa vykakať

Vernisáž: 12. 8. 2022, 18:00 hod

Trvanie výstavy: 13. 8. - 6. 11. 2022

Miesto konania: START UP, Galéria Jozefa Kollára, Nám. Sv. Trojice 8, Banská Štiavnica

Digitálna performatívna inštalácia o bezpodmienečnej medzidruhovej láske. O vzájomnej prepletenosti vzťahov v prírode. O obetavosti a o nevysvetliteľných túžbach, ktoré nás nútia robiť veci, ktoré nikto nechápe. V hlavných rolách Leňoch Trojprstý (Bradypus variegatus) a moľa Cryptoses choloepi. Príďte sa na vlastné oči presvedčiť, ako krehký je ekosystém, a ako leňochod zachraňuje svet svojou stolicou.

Samuel Chovanec (1993) má ukončené magisterské štúdium na divadelnej fakulte VŠMU. Dlhodobo sa venuje skúmaniu práce s mimoľudskými aktérmi v performatívnom umení. Momentálne pomocou digitálnych technológií hľadá jazykové nástroje, ktorými by mohli takýto aktéri hovoriť, ako súčasť doktorandského štúdia na platforme digitálnych umení VŠVU.

Výstavu organizuje OZ ASFD. Vystavenú tvorbu z verejných zdrojov podporil formou štipendia Fond na podporu umenia. Výstavu finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj. Víno na vernisáž poskytne náš partner Chateau Topoľčianky.