do 20. 3. 2023 / Open call na Mezinárodní soutěž BookVision

Ateliér Knižní design Fakulty umění Ostravské univerzity vyhlašuje druhý ročník mezinárodní soutěže BookVision pro studenty vysokých uměleckých škol a pedagogických fakult. Do soutěže přijímáme autorské knihy a další knižní artefakty, které pojímají knihu jako médium pro volnou uměleckou tvorbu.

Soutěž je přehlídkou tvorby nastupující generace v médiu autorské knihy, knihy‑objektu a dalších volných uměleckých výstupů ve formě knihy jak v reálné, tak digitální podobě (interaktivní a digitální knihy). BookVision je platforma pro souhrnnější reflexi, konfrontaci a prezentaci autorské knihy a jejích přesahů, poskytuje přehled o aktuálnosti a vývoji tohoto média u mladé generace v mezinárodním srovnání. Přihlášené práce posoudí odborná porota, která v každé kategorii vybere jednu vítěznou práci a užší výběr prací na výstavu, jež se bude konat v Galerii Fakulty umění Ostravské univerzity v květnu 2023.

Přihlášky podávejte prostřednictvím webu www.bookvision.info do 20. 3. 2023.

Práce je možné přihlásit do tří kategorií:

  1. Autorská kniha

Knihy pojednané autorem jako komplexní umělecké dílo, konceptuální autorské knihy, obrazové autorské knihy. Do kategorie nespadají bibliofilie.

  1. Kniha-objekt

Unikátní knižní objekty, plastiky a experimenty s materiálem knižního bloku.

  1. Digitální kniha

Autorské e-knihy, knihy jako digitální médium, multimediální projekty, interaktivní knihy a další virtuální knižní produkce.

Podmínky soutěže a další informace na www.bookvision.info.