Hlavní cenu Designbloku dostala Lucie Koldová

21. 10. 2019ČTK Infoservis

Hlavní cenu Designbloku získala Lucie Koldová. Bodovala s nábytkem a svítidly pro české firmy i koncepcí hlavní výstavy nazvané Designerie. Předvedla v ní svou vizi budoucnosti a s ní spojené předměty, které se týkají tří oblastí lidského života: hry, práce nebo odpočinku. Cenu ji dnes předali pořadatelé na závěr přehlídky designu, která se letos v Průmyslovém paláci věnovala budoucnosti. Koldová na ní představila novinky pro celou řadu českých firem, některé z nich získaly na Designbloku oborové ceny.

Designblok už v sobotu ocenil nejlepší projekty a tvůrce, které se jeho 21. ročníku zúčastnili. V 11 kategoriích pořadatelé odměnili nejlepší produktové novinky, svítidla, nábytek, bytové doplňky, ale i nejlepší módní kolekce a šperky. Cenu si odnesli Herrmann & Coufal, studio Dechem, Jiří Krejčiřík, Želé, Tititi, VŠUP, Tereza Rosalie Kladošová nebo české značky Ton, M & T Manufacture, Hideandseek a Javorina.

"Lucie Koldová letos suverénně ovládla Designblok. Nejen svými instalacemi v Designerii, ale také novinkami, jež uvedla ve spolupráci s renomovanými výrobci Brokis, Javorina, Master & Master a mmcité. Ukázala, že její návrhy, čisté, efektivní a perfektně provedené, jsou pro výrobce sázkou na jistotu úspěchu," uvedla ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

Značka Javorina si odnesla výhru v kategorii Nejlepší kolekce nábytku za židli Lopa a Tuba studia Vrtiška & Žák a za kolekci stolů XX od Lucie Koldové. Studio Dechem opanovalo kategorii Nejlepší kolekce svítidel, a to za nové produkty Stratos a Kono. Jako nejlepší kolekce bytových doplňků byly vybrány dřevěné objekty značky Tititi a jako Nejlepší novinka designéra kolekce nábytku Eclecticism Jiřího Krejčiříka.

Nová jména zazněla v kategorii Nejlepší kolekce šperku, kde porota ocenila značku Želé, naopak Nejlepší vystavená módní kolekce připadla Grand designérce roku 2018 Tereze Rosalii Kladošové za nové modely kolekce Merino Recycle. Titul Grand designér se udílí jako hlavní cena v soutěži Czech Grand Design, jejíž pořadatelé se s organizátory Designbloku prolínají.

Stálicí v kategorii Nejlepší instalace výrobce nebo prodejce je značka Ton, která ani letos nevynechala prvenství, a to za instalaci Velvet Revolution, kterou už poněkolikáté pro značku navrhli Jan Plecháč a Henry Wielgus. Titul za nejlepší instalaci školy získala Vysoká škola uměleckoprůmyslová (VŠUP) za projekt Studiolo Robotico R. U. R., se kterým sklidila úspěch už na týdnu designu v Miláně. Studenti VŠUP vyhráli i v obou kategoriích soutěže nejlepších diplomových prací studentů designu, v módě i produktovém designu. Vítězkou módní sekce se stala Barbora Procházková s projektem Sapience, v produktové části zvítězil Matěj Coufal s diplomovou prací Metr.

ČTK | Jakékoliv publikování nebo další šíření obsahu České tiskové kanceláře je bez písemného souhlasu Artalk z.s. zakázáno. ©ČTK