Industra se stěhuje z areálu mrazíren v brněnské Masné ulici

22. 2. 2021ČTK Infoservis

Centrum Industra spojující kavárnu, kulturu i výrobní prostory se po více než sedmi letech stěhuje z areálu mrazíren v brněnské Masné ulici. Majitel nemovitosti neprodloužil nájemní smlouvu. O nových prostorách by mělo být jasno v řádu dnů až týdnů, řekl ČTK ředitel centra Pavel Stratil.

"Nyní jednáme s několika možnými zájemci, nezamýšlíme provoz ukončit. Některé věci ale plánujeme udělat trochu jinak, a doufám, že pro všechny naše příznivce se nám opět podaří vytvořit místo, kam chodí za vzděláním, kulturou i kávou," uvedl Stratil.

Industra nabízí kromě kavárny i galerii podporující například absolventy uměleckých škol, prostor pro divadelní představení, přednášky, konference, a workshopy, organizuje food festivaly. Nabízí také takzvaný coworking, tedy sdílený pracovní prostor s podnikatelským inkubátorem.

"Chtěli bychom zařadit také nějaké nové oblasti, které ve stávajících prostorách nebyly možné. V Brně dlouhodobě chybí například rezidenční prostory například pro výtvarná nebo pohybová umění. V tomto směru tedy plánujeme zvětšení," dodal Stratil.

Cílem Industry už při jejím vzniku bylo vybudovat mezinárodní centrum kultury a vzdělání s přednáškovými sály, kavárnou, sportovišti, dílnami, ateliéry a hudebním klubem.

ČTK | Jakékoliv publikování nebo další šíření obsahu České tiskové kanceláře je bez písemného souhlasu Artalk z.s. zakázáno. ©ČTK