Muzeum umění a designu v Benešově povede Gabriela Francová

13. 12. 2021ČTK Infoservis

Ředitelkou Muzea umění a designu v Benešově se stala Gabriela Francová, která dříve působila v ústředí České školní inspekce. Zvítězila ve výběrovém řízení, radní ji do funkce jmenovali s účinností od Nového roku, řekl ČTK místostarosta Zdeněk Zahradníček (Volba pro Benešov).

Do konkurzu se přihlásili čtyři lidé, Francová podle něj obstála nejlépe. "Její zaměření je pedagogicko-kulturní a její současná pracovní pozice je trošku jiná, než je vedení muzea. Nicméně konkurzní komise se přiklonila k tomu, že ona by z těch kandidátů byla na tu pozici nejvhodnější," uvedl Zahradníček.

Francová by měla nahradit Lenku Škvorovou, která letos na jaře rezignovala. Řízením muzea je do konce roku pověřena vedoucí jeho uměleckého oddělení Alena Ochepovsky. Výběrové řízení na nového ředitele se zkomplikovalo. První konkurz město muselo zrušit, protože se do něj přihlásili lidé, kteří nesplňovali předepsané požadavky.

Škvorová nastoupila do čela muzea v roce 2017 po odchodu Tomáše Fassatiho, ředitelkou byla oficiálně jmenována o dva roky později. Svůj odchod zdůvodnila kromě jiného neshodami s odborem kultury na benešovské radnici. Zahradníček ČTK už dříve řekl, že vedení města bylo s prací Škvorové spokojeno. Muzeum podle něj fungovalo pod vedením Škvorové výborně, a to i v době pandemie. Nezpochybnil však, že komunikace mezi muzeem a odborem kultury byla složitější.

ČTK | Jakékoliv publikování nebo další šíření obsahu České tiskové kanceláře je bez písemného souhlasu Artalk z.s. zakázáno. ©ČTK